ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6161611
*
nr 616 1611
Spegel
20-tal, höjd: 110
Utrop:
300 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 december 2009
kl 18:56:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/12 12:57:25
1
300 kr
12/12 15:02:22
2
450 kr
13/12 15:45:16
1
400 kr
13/12 15:46:26
1
500 kr
14/12 09:31:57
3
550 kr
14/12 13:09:00
2
650 kr
14/12 18:02:56
1
650 kr
14/12 18:27:34
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:02
*
Spegel
nr 616 1611
Spegel
20-tal, höjd: 110
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 december 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/12 12:57:25 | 1 | 300 kr |
12/12 15:02:22 | 2 | 450 kr |
13/12 15:45:16 | 1 | 400 kr |
13/12 15:46:26 | 1 | 500 kr |
14/12 09:31:57 | 3 | 550 kr |
14/12 13:09:00 | 2 | 650 kr |
14/12 18:02:56 | 1 | 650 kr |
14/12 18:27:34 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:02